BJCP Tasting Exam – termin i zasady

Zapraszamy na pierwszy w Polsce egzamin BJCP. Zgłoszenia od zainteresowanych osób proszę przesyłać mailem na adres paweleszczynski@gmail.com, w temacie wpiszcie „BJCP”. Wbrew informacji na stronie BJCP, egzamin najprawdopodobniej odbędzie się 22 kwietnia (sobota) w Warszawie i będzie mogło w nim uczestniczyć 20 osób. Kiedy tylko ostatecznie potwierdzimy termin (do końca września), do pierwszych 20 osób, które się zgłosiły, prześlę prośbę o wpłatę (standardowy koszt egzaminu to 40 dolarów) na polskie konto. Odebranie przeze mnie wpłaty będzie ostatecznym potwierdzeniem zapisu na egzamin.

Pozostałe osoby trafią na listę rezerwową – oznacza to, że dostaną wiadomość, jeśli ktoś się wycofa z egzaminu lub jeśli zostanie zwiększona ilość miejsc. Wyślemy do nich również informację o kolejnych planowanych egzaminach BJCP w Polsce.

Egzamin przeprowadzony zostanie w języku angielskim. Materiały i dodatkowe informacje na temat egzaminu znajdziecie na stronie BJCP. Przypominam, że przed egzaminem trzeba zaliczyć egzamin online – BJCP Beer Judge Entrance Examination, którego podjecie kosztuje 10$. Egzamin ważny jest przez rok i zapisać można się na niego na tej stronie.

Przed egzaminem, 8 kwietnia, w Warszawie zorganizowane zostanie szkolenie sensoryczne na podstawie sugerowanego przez BJCP zestawu Siebel. Szkolenie potrwa jeden dzień i składać się będzie z 12 aromatów. Pierwszeństwo w zapisach mają osoby biorące udział w egzaminie. Koszt szkolenia to 100 zł.

2 thoughts to “BJCP Tasting Exam – termin i zasady”

 1. Good morning,

  I am a Spanish homebrewer living in Warsaw from 2 years ago.I would like to know if there are still places for the exam of the BJCP and also I am interested in the siebel courses.

  I understand that the courses are conducted in polish and unfortunately my polish is so basic to be able to understand but do you think will be a problem to attend this courses in Polish?

  Thank you very much

  Cheers

  Eduard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *