O mnie

pawel_leszczynski_1Zacząłem warzyć na początku 2010 roku, było to dla mnie kolejne hobby. Ponieważ nie znałem innych piwowarów domowych, zaczynałem pomału i od postaw. Kiedy jeszcze w tym samym roku pisałem przewodnik po czeskich browarach, Tomek Kopyra namówił mnie, abym wstąpił do nowopowstałego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. W 2012 roku odebrałem certyfikat sędziowski, zostałem też wybrany prezesem Mazowieckiego Oddziału stowarzyszenia. W 2013 roku zacząłem pracować w Kuflach i Kapslach, jednym z pierwszych otwartych w Warszawie multitapów. Od tego czasu regularnie zajmuję się organizacją wspólnego warzenia piwa, prowadzę szkolenia sensoryczne dla firm i fascynatów, piszę artykuły związane z piwem i jeżdżę po festiwalach. Od 2014 razem z Jackiem Materskim organizuję Warszawski Festiwal Piwa, największy polski festiwal poświęcony piwu rzemieślniczemu. Od 2016 roku współpracuję z podwarszawskim browarem BeerLab a także rozpocząłem pracę dla słodowni Viking Malt.

Pasja związana z piwem zmieniła moje życie. Pozwoliła poznać wielu niesamowitych ludzi, fascynatów i wizjonerów. Odkryć wyjątkowe smaki, które wciąż mnie zaskakują. Mimo dość dużego jak na polski rynek doświadczenia cały czas uczę się o piwie i to jest niesamowite.

Opowiadając o piwie, o procesie warzenia czy sensoryce dzielę się swoją nieustającą fascynacją tym trudnym i skomplikowanym światem.

Współpraca: Fabryka Atrakcji
 

Paweł Leszczyński
(autorem fotografii w nagłówku jest Piotr Halicki, a w tekście Krystian Szczęsny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *