Wspólne warzenie Imperialnego Gose – Kufle i Kapsle 4 X

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zaprasza na wspólne warzenie w Kuflach i Kapslach. Spotkanie poprowadzi Paweł Leszczyński, sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa i prezes Mazowieckiego Oddziału PSPD. To wspaniała okazja do opanowania podstaw warzenia piwa oraz nauki „sztuczek” stosowanych przez doświadczonych piwowarów. To, jak później smakować będzie nasze piwo, zależy przede wszystkim od uczestników – Waszym zadaniem będzie ześrutowanie słodów, dopracowanie receptury i zadbanie, aby zacier się nie przypalił i – w skrócie – normalna praca piwowara.

Tym razem na warsztat weźmiemy imperialne gose, piwo rodem z Lipska. Oryginalne Gose jest piwem pszenicznym, delikatnie słonym, kolendrowym, o podwyższonej kwasowości. Czasem zawiera dodatek dzikich drożdży. My uwarzymy natomiast mocniejszą, imperialną wersję stylu. Poeksperymentujemy też trochę z kwaśnością i drożdżami, które przefermentują piwo. Nie zdradzamy na razie wszystkich szczegółów, ale być może zrobimy dwie różne warki z eksperymentalnymi drożdżami… Podczas spotkania rozlejemy też do butelek Porteru Warszawskiego. Zobaczymy przy okazji jak wyszedł, a każdy z warzących będzie mógł wziąć do domu buteleczkę (możecie przynieść parę pustych, na pewno się przydadzą).

Gotowe piwo będzie można degustować przy okazji kolejnych wspólnych warzeń (jak tylko do tego dojrzeje).

Na spotkanie zapraszamy zainteresowanych piwem i piwowarstwem, oraz początkujących i zaawansowanych piwowarów (jak zwykle weźcie proszę swoje wyroby!).

Warzymy 4 października (niedziela) od godziny 11. Spotkanie powinno potrwać ok. 8 godzin.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://drinks.seriouseats.com, możecie na nim zobaczyć tradycyjne wersje stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *